content here is the anonymously transparent proxied version of ecb.europa.eu   X
European Central Bank - eurosystem
Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Maksed ja turud

Võimalus maksta turvaliselt on äärmiselt oluline kõigi jaoks

Euroalal tuginevad maksed ulatuslikule infrastruktuurile, mis tagab vahendite ja varade turvalise liikumise ühest kohast teise. EKP juhib osa sellest võrgustikust ja kontrollib ülejäänut.

Peale selle jälgime finantsturge. Nii saame vajalikku teavet, et täita oma põhiülesannet – hoida hinnad stabiilsena, toetades seeläbi majanduskasvu.

Digitaalne euro

Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt muudab seda, kuidas me maksame. Soovime tagada, et euroala riikides oleks inimestel jätkuvalt tasuta juurdepääs üleilmselt tunnustatud turvalisele maksevahendile – nii nagu see on sularaha kasutamisel, peab see toimima ka digimaksete puhul.

Lähemalt digitaalse euro projekti kohta

TARGETi teenused

EKP ja euroala riikide keskpangad haldavad mitut finantsturu infrastruktuuri, mis tagavad sularaha, väärtpaberite ja tagatiste vaba liikumise kogu Euroopas. Neid kokku nimetatakse TARGETi teenusteks.

Mida kujutavad endast TARGETi teenused?

Välkmaksed

Eeldatakse, et raha liigub sama kiiresti kui e-kirjad. Seepärast töötame selle nimel, et välkmakseid oleks võimalik teha kogu euroalal. Pangad saavad kasutada välkmaksete arveldamise teenust (TIPS), mis võimaldab euroala elanikel teha ülekandeid vaid mõne sekundiga.

Mis on TIPS?

Euro lühiajaline intressimäär (€STR)

€STR on uus viiteintressimäär, mis võeti kasutusele 2019. aasta oktoobris. See kajastab hinda, mida pangad peavad üksteisele üleöölaenude eest maksma. Finantsturud peavad uue intressimäära täielikult kasutusele võtma 2021. aasta lõpuks.

Euro lühiajaline intressimäär (€STR)

Tagatis

Keskpangast laenu võttes peavad pangad andma piisava tagatise. Loe lähemalt, milliseid tagatisi EKP aktsepteerib ja vaata statistikat tagatiste kohta.

Lähemalt tagatistest

Kübervastupidavusvõime

Küberründed võivad ohustada nii üksikuid panku kui ka finantssüsteemi tervikuna. Seepärast pöörame suurt tähelepanu kübervastupidavusvõimele ja kutsume finantssektorit üles olema valvas ja hästi valmistunud.

Mis on kübervastupidavusvõime?

Innovatsioon

Uuendused finantssektoris võivad tuua suurt kasu. EKP uurib finantsuuendusi ja nende (võimalikku) mõju finantsturgude toimimisele. Soovime tagada, et tehnoloogilised häired ei mõjutaks lõimumist ja stabiilsust.

Finantsuuendused

Turuinfrastruktuur ja maksed

Lühivideos selgitatakse, kuidas Euroopa makse- ja väärtpaberiarveldussüsteemide turutaristu lõimumine muudab meie igapäevaelu lihtsamaks.

Vaata videot

Hoia end kursis

Värskeimaid uudiseid maksete ja turuinfrastruktuuri kohta saab lugeda meie uudiskanalitest. 

VAATA LISAKS

Koostöö Euroopas

Turgude kontaktrühmad

EKP on loonud mitmesuguseid turgude kontaktrühmi, et tagada oma rahapoliitika sujuv ja tõhus elluviimine. Kontaktrühmade kaudu saab suhelda erinevate turuosalistega ja jälgida tähelepanelikult üleilmsete finantsturgude arengut.

Turgude kontaktrühmad

Avalikud konsultatsioonid

Pakume korrapäraselt võimalust anda tagasisidet finantsturge mõjutavate otsuste ja algatuste kohta. Selline otsene kaasamine võimaldab koguda turuosaliste ja teiste huvitatud isikute arvamusi.

Kõik avalikud konsultatsioonid
Pole asjatundja? Tutvu suunaviitadega
Vaata lähemalt
Mis on TARGET2?

Kõik selle jaotise teemad