Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

2 euro piemiņas monētas – 2024. gads

Monētu aprakstiem šajā lapā izmantota informācija no "Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša", tāpēc tie var nedaudz atšķirties no citiem šajā interneta vietnē publicētajiem materiāliem.

Portugāle

Motīvs: Portugāles dalība 33. Olimpiskajās spēlēs

Apraksts. Dizainparaugā attēlots sirds formā izkārtotu elementu kopums, kas attēlo kolektīvu apskāvienu; sirds formu ietver 15 apļi, kas simbolizē olimpiskos apļus un kontinentus, ko tie pārstāv, un tās smailē atrodas Portugāles ģerbonis; "apskāviena" centrā atrodas Portugāles Olimpiskās komitejas logotips, paužot domu, ka 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs visu portugāļu sirdis kopīgi jutīs līdzi Portugāles olimpiskajai komandai. Zem sirds formas atrodas uzraksts "Equipa Olímpica Portugal" un gadskaitlis "2024"; kreisajā pusē redzama kaltuves zīme "Casa da Moeda", un labajā pusē – dizaineres vārds. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 520 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada jūlijs

Grieķija

Motīvs: 50 gadi kopš demokrātijas atjaunošanas Grieķijā

Apraksts. Dizainparaugā ir attēlota Grieķijas parlamenta ēka, ko ieskauj uzraksti "50 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ" ("50 GADI KOPŠ DEMOKRĀTIJAS ATJAUNOŠANAS GRIEĶIJĀ") un "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" ("GRIEĶIJAS REPUBLIKA"). Zemāk ir iegravēta palmete (Grieķijas monētu kaltuves zīme). Grieķijas militārās huntas jeb Pulkvežu režīma krišana 1974. gada 24. jūlijā iezīmēja demokrātijas atjaunošanu Grieķijā pēc septiņu gadu diktatūras. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada jūlijs

Grieķija

Motīvs: 150 gadi kopš Pēnelopes Deltas dzimšanas

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Pēnelopes Deltas portrets. To ieskauj uzraksti "ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΔΕΛΤΑ 1874–1941" ("PĒNELOPE DELTA 1874–1941") un "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" ("GRIEĶIJAS REPUBLIKA"). Kreisajā pusē redzama palmete (Grieķijas monētu kaltuves zīme) un pa labi – kalšanas gads. Pēnelope Delta bija Grieķijas bērnu literatūras pioniere. Veselas paaudzes Grieķijas bērnu ir uzaugušas ar viņas grāmatām, un tās ir populāras vēl joprojām. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 750 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada jūlijs

Malta

Motīvs: Maltas medus bite

Apraksts. Dizainparaugu ir veidojusi Marija Anna Frisone (Maria Anna Frisone), un tajā attēlota Maltas medus bite (Apis Mellifera Ruttneri), kas ir viena no Maltas salu endēmiskajām floras un faunas sugām. Dizainparaugā atveidota bite uz zieda ar medus kāri fonā. Monēta vērš uzmanību uz vienu no Maltas endēmiskajām sugām un informē par bišu veikto darbu, apputeksnējot ziedus un ražojot medu. Kreisajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "MALTA", bet labajā pusē – emisijas gads "2024". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 85 500 monētu

Emisijas datums: 2024. gada jūnijs

Somija

Motīvs: vēlēšanas un demokrātija

Apraksts. Dizainparaugā ir redzamas stilizētas vēlēšanu zīmes. Vēlēšanu zīmes sastāv no apļiem un taisnstūriem. Tās ir attēlotas abstrakti, tomēr temats ir atpazīstams. Dizainparaugā redzamas astoņas vēlēšanu zīmes, kuras daļēji pārklājas, radot mazākas ģeometriskās figūras to pārklāšanās vietās. Zem tām redzams gadskaitlis "2024". Labajā pusē nedaudz virs viduslīnijas atrodas uzraksts "FI". Gar monētas uzmalu labajā pusē atrodas izliekts teksts "VAALIT ♦ DEMOKRATIA". Monētas kreisajā pusē redzams izliekts teksts "VAL ♦ DEMOKRATI". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 400 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada pavasaris

Igaunija

Motīvs:  rudzupuķe – Igaunijas nacionālais zieds

Apraksts. Dizainparaugā redzami rudzupuķes ziedu silueti, un augšējā kreisajā pusē puslokā izvietots teksts "CENTAUREA CYANUS" (rudzupuķes latīniskais nosaukums). Apakšā redzams emitentvalsts nosaukums "EESTI" un zem tā – emisijas gads "2024". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 000 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada 2. ceturksnis

Monako

Motīvs: 500 gadi, kopš tika parakstīts līgums ar Kārli V

Apraksts. Dizainparaugā redzams Kārļa V attēls. Augšpusē puslokā ir redzams emitentvalsts nosaukums "MONACO". Apakšā ir uzraksts "1524 – TRAITE AVEC CHARLES QUINT (Līgums ar Kārli V) – 2024". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 15 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada jūnijs

Horvātija

Motīvs: Varaždina (Stari grad Varaždin – Varaždinas vecpilsētas cietoksnis)

Apraksts. Dizainparaugā attēloti Varaždinas pils (12.–16. gs.) torņi. Varaždina pirmo reizi minēta 1181. gadā. 1242. gadā tā ļoti cieta tatāru iebrukuma laikā, un pēc tam tika izbūvēts karaļa cietoksnis, kas kļuva pazīstams kā "vecpilsētas cietoksnis". Gadsimtu gaitā tā izskats ir mainījies: no aizsarggrāvju ieskauta varena viduslaiku cietokšņa tas kļuva par Slavonijas Militārās robežas galveno cietoksni un arsenālu un par Varaždinas militāro štābu, līdz beidzot pārtapa skaistā renesanses pilī. Pašlaik vecpilsētas cietoksnis ir vissvarīgākā un apjomīgākā vēsturiskā būve Varaždinas pilsētā un Horvātijas arhitektūras mantojuma visaugstākās kategorijas piemineklis. Monētā redzams arī emitentvalsts nosaukums "HRVATSKA" (Horvātija), emisijas gads "2024" un vārdi "STARI GRAD VARAŽDIN" (Varaždinas vecpilsētas cietoksnis); šie uzraksti izvietoti puslokā dizainparauga augšējā un apakšējā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 200 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada jūnijs

Malta

Motīvs: Iċ-Ċittadella (Citadele)

Apraksts. Dizainparauga apraksts: Dizainparaugu ir veidojis Noels Galea Basons (Noel Galea Bason), un tajā attēlota citadele, kas Maltā pazīstama ar nosaukumu "Iċ-Ċittadella" un atrodas Maltas arhipelāga otrajā lielākajā salā Gozo. Mūrus, kas ieskauj "Ċittadella" tās pašreizējā formā, uzbūvēja un pārveidoja Sv. Jāņa ordenis. Dizainparaugā attēlota citadele ar tās nocietinātajiem mūriem. Apakšējā kreisajā pusē redzams emitentvalsts nosaukums "MALTA", bet apakšā pa labi – emisijas gads "2024". Augšpusē ir uzraksts "ĊITTADELLA", bet zem tā – uzraksts "GOZO". Šī monēta ir paredzēta kā daļa no sērijas, kas veltīta mūriem apjoztajām pilsētām Maltā (piemēram, Mdinai un Valletai), kas ir Maltas un Eiropas kultūras mantojuma neatņemama sastāvdaļa. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 85 500 monētu

Emisijas datums: 2024. gada jūnijs

Francija

Motīvs:  Eifeļa tornis

Apraksts. Gaidot 2024. gada olimpiskās spēles Parīzē, monētu kaltuve Monnaie de Paris svinīgi iezīmē laiku līdz spēlēm un izceļ gan Parīzes, gan savu vēsturisko mantojumu. 100 gadus pēc 1924. gada spēlēm Francijas galvaspilsēta atkal rīko vasaras olimpiskās spēles. Tas ir notikums ar starptautisku skanējumu, kura intensitāte gados pirms spēļu sākuma pakāpeniski pieaug, sasniedzot kulmināciju 2024. gadā, kad tiek emitētas divas divu euro piemiņas monētas, kas veltītas olimpiskajām spēlēm. Dizainparaugā Franciju reprezentē tai ļoti svarīgas celtnes – Eifeļa tornis un Marseļas Notre Dame de la Garde bazilika. Fonā gardēnijas zieds simbolizē Tahiti salu, kur notiks sērfošanas sacensības. Eifeļa tornis šķiet esam kustībā, pārstāvot sporta vērtības. Tam ir rokas, ko veido 73 kniedes, apzīmējot uzņēmējkopienas. Pirmo reizi blakus redzami gan olimpiskie, gan paraolimpiskie simboli, atzīmējot to, ka šīs olimpiskās spēles ir domātas visiem. Uz vieglatlētikas skrejceļa izvietots gadskaitlis, norāde uz emitentvalsti "RF", kā arī monētu kaltuves zīmes. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 24 000 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada maijs

Vatikāns

Motīvs: Guljelmo Markoni (Guglielmo Marconi) dzimšanas 150. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Markoni portrets centrā, pāvesta Pija XI portrets labajā pusē un nākamā pāvesta Pija XII portrets kreisajā pusē. Augšējā labajā pusē puslokā ir uzraksts "GUGLIELMO MARCONI" un zem tā norādīti gadskaitļi "1874" un "2024". Apakšā ir uzraksts "CITTÀ DEL VATICANO", kam seko mākslinieces vārds "L. PANCOTTO" (Loredana Pancotto). Kreisajā pusē ir monētu kaltuves zīme "R". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 82 900 monētu

Emisijas datums: 2024. gada maijs

Beļģija

Motīvs: cīņa pret vēzi Beļģijā

Apraksts. Dizainparaugā centrā redzama lente, universāls simbols, kas pauž iesaistīšanos cīņā pret vēzi. Lente izliektās līnijās sniedzas tālāk uz abām pusēm, simbolizējot sirdsdarbību monitorā kā dzīvības un vitalitātes izpausmi. Augšpusē redzamas trīs līnijas varavīksnes formā (kas simbolizē cerību un mierinājumu). Apakšējā no šīm līnijām ir iekļauts valsts kods "BE" un gadskaitlis "2024". Monētas apakšējā daļā ir uzraksti franču un nīderlandiešu valodās: "Lutte contre le cancer" – "Strijd tegen kanker". Kreisajā pusē virs uzrakstiem atrodas dizaineres Īrisas Bruinas (Iris Bruijns) iniciāļi. Tā kā monētas tiks kaltas Nīderlandes Karaliskajā monētu kaltuvē, pašā apakšā ir attēlota Utrehtas monētu kaltuves zīme – kaducejs – kopā ar Beļģijas kaltuves meistara zīmi – asteres ziedu Erlenmeijera kolbas priekšā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 2 130 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada maijs

Portugāle

Motīvs: 50 gadi kopš 1974. gada 25. aprīļa

Apraksts. 1974. gada 25. aprīlis ir revolūcijas diena, kas iezīmēja demokrātiskas varas izveidi Portugālē un sākumu dziļām ekonomiskām, sociālām un kultūras pārmaiņām, kuru rezultātā notika valsts eiropeizācija. Neļķe dizainparauga centrā simbolizē revolūciju, un to ieskauj vairāki ekscentriski apļi, kas simbolizē to, ka cilvēku rīcība un pārliecība gadu gaitā gan var mainīties, tomēr dziļākajā būtībā tās paliek atbilstīgas revolūcijas principiem. Malā labajā pusē redzama dzejas rinda "Esta é a madrugada que eu esperava" ("Šī ir tā rītausma, kuru gaidīju") un tās autores vārds "Sophia de Mello Breyner Andresen"; kreisajā pusē atrodas valsts ģerbonis un uzraksti "Portugal" un "1974. gada 25. aprīlī_2024", kam seko dizainera vārds un Portugāles monētu kaltuves zīme "Casa da Moeda". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 515 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada aprīlis

Sanmarīno

Motīvs: Sanmarīno Pilsoņa tiesību un pamatprincipu deklarācijas 50. gadadiena

Apraksts. Centrā ir attēlota atvērta grāmata ar uzrakstu "I DIRITTI DELLA PERSONA UMANA SONO INVIOLABILI" (Cilvēka tiesības ir neaizskaramas), kas pārņemts no 1974. gada 8. jūlija Likuma Nr. 59 "Sanmarīno tiesiskās kārtības Pilsoņa tiesību un pamatprincipu deklarācija" 5. panta. Augšā attēloti Brīvības statujas un Tautas pils silueti, kā arī emitentvalsts nosaukums "SAN MARINO". Kreisajā pusē redzams burts "R", kas apzīmē Romas monētu kaltuvi. Apakšā centrā ir emisijas gads "2024" un graviera Emanuēles Fereti (Emanuele Ferretti) iniciāļi ("E.F. INC. "). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 56 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada aprīlis

Spānija

Motīvs: 200 gadi kopš Valsts policijas kā valsts drošības korpusa izveides

Apraksts. Dizainparaugā ir attēlota Valsts policijas emblēma. To ieskauj uzraksts "ESPANA – POLICIA NACIONAL 1824–2024". Emblēmas apakšējā labajā daļā ir kaltuves zīme "Eme Coronada". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 500 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada 1. ceturksnis

Spānija

Motīvs: Seviljas (Archivo de Indias, Real Alcázar de Sevilla un Catedral de Sevilla) atzīšana par UNESCO Pasaules mantojuma vietu

Apraksts. Dizainparaugā attēlots skats uz Real Alcázar de Sevilla iekšpagalmu Patio de las Doncellas. Augšpusē apļveida virzienā un drukātiem burtiem – uzraksts "SEVILLA"; zemāk – kaltuves zīme "Eme Coronada". Apakšā ielokā un lielajiem burtiem – uzraksts "ESPANA" un emisijas gads "2024". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 500 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada 1. ceturksnis

Beļģija

Motīvs: Beļģijas prezidentūra ES Padomē

Apraksts. Dizainparaugā attēlots putnu pulks (bezdelīgas), kas simbolizē, kā kopīgā grupā, kur katram loceklim ir individuāla rīcības brīvība, darbojas ES, radot vienu kompleksu, dinamisku struktūru. Tāpēc grupa galvenokārt nozīmē kopību. Bezdelīgām lidojot, viena vienmēr ir priekšgalā un vada grupu, un 2024. gada pirmajā pusē tā būs Beļģija. 27 putni simbolizē arī kopējo ES dalībvalstu skaitu. Dizainparauga augšējā malā pa labi starp putniem atrodams valsts kods "BE". Tukšajā vietā apakšā zem putnu pulka izvietots uzraksts "BELGIAN PRESIDENCY OF THE COUNCIL OF THE EU 2024". Kreisajā malā ir dizaineres Īrisas Bruinas (Iris Bruijns) iniciāļi. Tā kā monētas tiks kaltas Nīderlandes Karaliskajā monētu kaltuvē, kreisajā malā ir attēlota Utrehtas monētu kaltuves zīme – kaducejs –, un virs tās atrodas Beļģijas kaltuves meistara zīme – asteres zieds Erlenmeijera kolbas priekšā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 2 128 500 monētu

Emisijas datums: 2024. gada 1. ceturksnis

Vācija

Motīvs: Frankfurtes Konstitūcijas 175. gadadiena (zināma arī kā Sv. Pāvila baznīcas Konstitūcija, kas bija pirmais mēģinājums izveidot vienotu nacionālu Vācijas valsti)

Apraksts. Dizainparaugam ir vairāki tematiskie slāņi. Priekšplānā perspektīvā ir attēlota Sv. Pāvila baznīca, uz kuru dodas valsts konstitucionālās asamblejas pārstāvji. Tiem aizmugurē ir konstitucionālā dokumenta un spalvas atveidojums, kas atspoguļo Frankfurtes parlamenta darba rezultātu. Visbeidzot, dizainparaugā redzamas trīs sievietes – vienotības, taisnīguma un brīvības alegorija – un trīskrāsu karogs melnā, sarkanā un zelta krāsā. Izteiksmīgais trīsdimensiju reljefs norāda uz to, ka demokrātijas pamatprincipi, kas pirmo reizi rakstveidā tika izklāstīti Frankfurtes Konstitūcijā, ir pārlaicīgi. Ap monētas iekšējo uzmalu ir arī uzraksts "PAULSKIRCHENVERFASSUNG 1849" ("Sv. Pāvila baznīcas Konstitūcija 1849"), un apakšā – emisijas gads "2024", emitentvalsts Vācijas kods "D", attiecīgās kaltuves zīme ("A", "D", "F", "G" vai "J") un Berlīnes mākslinieka Bodo Brošata (Bodo Broschat) iniciāļi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 000 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada marts

Luksemburga

MotīvsLielhercoga Gijoma II (Guillaume II) nāves 175. gadadiena

Apraksts. Dizainparauga kreisajā pusē statujas veidā ir attēlots lielhercogs Gijoms II zirga mugurā, savukārt labajā pusē ir redzama lielhercoga Anrī (Henri) ģīmetne profilā ar skatu uz kreiso pusi. Dizainparauga augšējā kreisajā daļā pusapaļa formā ir norādīts teksts "GROUSSHERZOGE VU LËTZEBUERG" un "GUILLAUME II 1792–1849". Zem lielhercoga Anrī ģīmetnes ir redzams gadskaitlis "2024" un skaitlis "175", kas norāda uz gadadienu. Tā kā konkrētā kaltuve vēl nav zināma, kaltuves zīmes var tikt pielāgotas vietturī. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 200 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada janvāris


Luksemburga

Motīvs100. gadadiena, kopš lielhercogiene Šarlote parakstīja Lielhercogistes dekrētu par niķeļa sīknaudas, ko mēdz dēvēt par “Feierstëppler”, emitēšanu

Apraksts. Dizainparauga centrā ir redzama 1924. gadā emitētā Luksemburgas monēta, uz kuras attēlots tērauda rūpniecības strādnieks; šis attēls ir integrēts skaitlī "100", kas ir norāde uz gadadienu, kopš pirmo reizi tika emitēta viena no apgrozībā visilgāk esošajām Luksemburgas franka monētām. Emitentvalsts nosaukums "LËTZEBUERG", kā arī emisijas gads "2024" ir redzami dizainparauga augšpusē. Dizainparauga apakšējā daļā ir redzams vārds "FEIERSTËPPLER" – šīs monētas plaši lietotais un populārais apzīmējums. Monogramma (burts "H" ar kroni) simbolizē lielhercogu Anrī (Henri). Tā kā konkrētā kaltuve vēl nav zināma, kaltuves zīmes var tikt pielāgotas vietturī. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 200 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada janvāris


Francija

Motīvs: 2024. gada olimpiskās spēles – cīņas sports

Apraksts. Gaidot 2024. gada olimpiskās spēles Parīzē, monētu kaltuve Monnaie de Paris svinīgi iezīmē laiku līdz spēlēm un izceļ gan Parīzes, gan savu vēsturisko mantojumu. 100 gadus pēc 1924. gada spēlēm Francijas galvaspilsēta atkal rīko vasaras olimpiskās spēles. Tas ir notikums ar starptautisku skanējumu, kura intensitāte gados pirms spēļu sākuma pakāpeniski pieaug, sasniedzot kulmināciju 2024. gadā, kad tiek emitētas divas divu euro piemiņas monētas, kas veltītas olimpiskajām spēlēm. Dizainparaugā ir attēlots Hērakls – Francijas nacionālais tēls un numismātikas ikona –, kas antīkajā cīņas stilā cīnās ar vienu no Parīzes Dievmātes katedrāles himērām (šādi atsaucoties uz antīkajām olimpiskajām spēlēm). Abi cīkstoņi ir attēloti Parīzes Dievmātes katedrāles priekšā. Fonā attēlots vieglatlētikas skrejceļš, kura kreisajā pusē attēlota Parīzes 2024. gada olimpisko spēļu emblēma. Uz vieglatlētikas skrejceļa ir redzams gadskaitlis, burti "RF" un monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 510 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada janvāris

Itālija

Motīvs: 250. gadadiena kopš Guardia di Finanza korpusa dibināšanas

Apraksts.  Dizainparauga centrā ir attēlota Guardia di Finanza korpusa heraldiskā simbola stilizēta versija – tā simbolizē drošības jēdzienu un ataino redzējumu par korpusa lomu nākotnē, godinot pagātni un sakausējot to ar nākamajiem gadiem un izaicinājumiem, kuri gaidāmi arī nākotnē. Šajā emblēmā ir ietverti dažādi elementi: kalni, jūra un debesis, kas ir dabiskā vide, kurā darbojas korpuss; grifs – mītisks dzīvnieks, kas saskaņā ar leģendu uzrauga valsts kases (simboliski attēlota kā naudas lāde) aizsardzību –, un torņiem rotāts kronis. Augšējā daļā puslokā izvietots uzraksts "GUARDIA DI FINANZA". Apakšējā daļā attēlots Itālijas Republikas akronīms "RI" un datumi "1774–2024", kas attiecīgi ir Guardia di Finanza korpusa izveides gads un monētas emisijas gads; labajā pusē ir burts "R", ar ko apzīmē Romas monētu kaltuvi, un monētas dizainparauga autores Martas Bonifačo (Marta Bonifacio) iniciāļi "MB". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 000 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada janvāris

Itālija

Motīvs: Rita Levi-Montalčīni (Rita Levi-Montalcini)

Apraksts. Dizainparauga priekšplānā attēlots Ritas Levi-Montalčīni portrets pusaugumā, un tam iedvesmas avots ir Manuēlas Fabri (Manuela Fabbri) fotogrāfija; fonā ir redzams mikroskops, kura motīvs pārņemts no medaļas, kuras dizainparaugu izstrādājis slavenās zinātnieces brālis Džino Levi-Montalčīni (Gino Levi-Montalcini); mikroskopa apakšējā daļa ir veidota pakava formā, kas simbolizē veiksmi saistībā ar 1986. gadā zinātniecei piešķirto Nobela prēmiju medicīnā. Augšdaļā ir puslokā izkārtots uzraksts "RITA LEVI-MONTALCINI"; kreisajā pusē attēlots Itālijas Republikas akronīms "RI" un burts "R", ar ko apzīmē Romas monētu kaltuvi; apakšā – monētas emisijas gads "2024"; labajā pusē ir redzami monētas dizainparauga autores Silvijas Petrasi (Silvia Petrassi) iniciāļi "SP". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 000 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada janvāris 

Vācija

Motīvs: Mēklenburga-Priekšpomerānija

Apraksts. Monēta ir veltīta Vācijas pavalstij (federālajai zemei) Mēklenburgai-Priekšpomerānijai. Tā ir otrā emisija Vācijas 2 euro piemiņas monētu otrajā sērijā ar Vācijas pavalstīm jeb federālajām zemēm. Katru gadu ar monētu, kurā attēlota nozīmīga ēka vai objekts, tiek godināta viena no 16 federālajām zemēm. Pavalstu secība ir balstīta uz rotējošo prezidentūru Bundesrātā, kas ir viena no piecām Vācijas Federatīvās Republikas pastāvīgajām konstitucionālajām iestādēm un pārstāv federālo zemju intereses. Dizainparaugā redzams Königsstuhl ("Ķēniņa krēsls") – ikonisks krīta klinšu un dižskābaržu meža veidojums, kas atrodas Jasmundes Nacionālajā parkā Rīgenes salā. Klintis ir attēlotas no krasta līnijas perspektīvas, tādējādi īpaši efektīgi izceļot šī unikālā dabas objekta monumentalitāti. Skaistās detaļās izstrādātais attēls, kas apvieno jūras, putna un cilvēka atveidojumu, ļauj izjust mērogu. Moderna dizaina rakstzīmes, kas harmonē ar lidojošo kaiju, ir prasmīgi integrētas reljefā. Monētas iekšējās uzmalas augšējā daļā ir uzraksts "MECKLENBURG VORPOMMERN", emisijas gads "2024", emitentvalsts Vācijas kods "D", un augšējā labajā malā – burts "X" kā attiecīgās kaltuves zīmes vietturis ("A", "D", "F", "G" vai "J"). Mākslinieka Mihaela Oto (Michael Otto; no Rodenbahas Vācijā) iniciāļi ir redzami iekšējās uzmalas apakšējā daļā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 000 000 monētu

Emisijas datums: 2024. gada janvāris