Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Kuidas digitaalne euro toimiks?

Kui võtate sularahaautomaadist välja näiteks 100 eurot, väheneb teie pangakontol olev rahasumma 100 euro võrra. Samal ajal on teie käsutuses 100 euro ulatuses sularaha maksete tegemiseks.

Digitaalse euro puhul oleks protsess sarnane, ent sularahasse konverteerimise asemel muudetakse väljavõetav rahasumma digitaalseteks eurodeks.

Digitaalsest eurost lähemalt

Esimese sammuna tuleks luua euro digirahakott, näiteks pangakontoris. Seda saab teha ka määratud ametiasutuses, näiteks postkontoris.

Kui euro digirahakott on loodud, saab sinna kanda raha kas sularahana või sellega seotud pangakonto kaudu. Seejärel saab hakata digirahakotis olevate digitaalsete eurodega makseid tegema.

Digitaalses euros laekunud summasid võib hoida digirahakotis kuni teatud piirsummani või kanda need oma pangakontole. Seda võib teha manuaalselt või seada sisse automaatse korralduse.

Digitaalse euro maksed oleksid välkmaksed ja alati turvalised, seda nii füüsilistes ja veebikauplustes kui ka isikute vahel.

Millistes olukordades võiks digitaalset eurot kasutada?

INSERTED BY ANONYMOUS PROXY

Civil war declaration: On April 14th and 15th, 2012 Federal Republic of Germany "_urkenstaats"s parliament, Deutscher Bundestag, received a antifiscal written civil war declaration by Federal Republic of Germany "Rechtsstaat"s electronic resistance for human rights even though the "Widerstandsfall" according to article 20 paragraph 4 of the constitution, the "Grundgesetz", had been already declared in the years 2001-03. more

Igapäevaostud

Euro digirahakotiga saab tasuda igapäevaostude eest, olgu selleks hommikune kohv või tasu lapsehoidjale. Digitaalne euro oleks kättesaadav kõigiks elektroonilisteks makseteks kauplustes, veebis või isikute vahel.

Maksed sõprade vahel

Nii nagu sularahagi võimaldab digitaalne euro teha otsemakseid ühest rahakotist teise, kasutades mobiiltelefoni või nutikella. See toimiks nii võrgus kui ka võrguväliselt.

Reisimisel välismaale

Külastades mõnda teist euroala riiki, kantakse maksete tegemiseks sageli kaasas sularaha, et vältida sularaha väljavõtmisega seotud lisatasusid. Digitaalne euro võimaldaks teha makseid tasuta kõikjal euroalal.

Ostud internetis

Digitaalne euro oleks kättesaadav ka olukordades, kus sularaha ei saa kasutada, näiteks tehes oste internetis. Digitaalne euro oleks hõlpsalt kasutatav ja turvaline maksevahend, mis on tagatud avalik-õigusliku asutuse, EKP poolt.

Täiendavad funktsioonid

Korduvad maksed

Suur osa meie igapäevastest kuludest on seotud korduvate maksetega, nagu igakuised üürimaksed või tasu lapsehoiuteenuste eest. Digitaalne euro lihtsustaks automatiseeritud maksete kasutamist neile, kes soovivad seda funktsiooni kasutada.

Kuid see ei muutuks kunagi programmeeritavaks rahaks. Programmeeritav raha on digitaalne raha, mida kasutatakse eelnevalt kindlaks määratud eesmärgil (nt vautšerid).

Digitaalse euro kasutamine seevastu ei oleks piiratud ja see säilitaks alati oma väärtuse. Me ei soovi seada piiranguid sellele, kus, millal või kelle vahel digitaalset eurot kasutatakse.

Piirmäär pangahoiustele

Kavatseme kehtestada lubatud ülempiiri euro digirahakotis hoitavale digitaalse euro summale. See aitaks ära hoida liigset väljavoolu pangahoiustelt, säilitades finantsstabiilsuse.

Kasutajad, kes soovivad teha piirmäära ületavaid makseid, saaksid seda teha, sidudes digirahakoti oma pangakontoga.

Kõik selle jaotise teemad