content here is the anonymously transparent proxied version of ecb.europa.eu   X
European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Euras

Euras mus suartina

Eurų banknotai ir monetos yra realus kasdienis priminimas apie laisvę, patogumą ir galimybes, kuriuos jums teikia ES.

1999 m. sausio 1 d. 11 ES šalių įsivedė eurą kaip naują bendrą valiutą. Pradžioje euras buvo tik elektroninė valiuta. Praėjus trejiems metams, eurų banknotai ir monetos pasirodė ir apyvartoje.

Šiandien euras yra 20 ES šalių valiuta, ją naudoja daugiau kaip 346 milijonai Europos gyventojų. Euras – viena svarbiausių pasaulio valiutų, o mums – Europos Centriniam Bankui – patikėta rūpintis, kad jo vertė būtų stabili.

Eurosistemos grynųjų pinigų strategija

Kad jūs dabar ir ateityje galėtumėte, kada panorėję, atsiskaityti grynaisiais, ECB ir euro zonos šalių centriniai bankai siekia penkių strateginių tikslų. Vykdydami savo strategiją siekiame, kad grynieji pinigai būtų visiems prieinami ir kad jie ir toliau būtų priimami kaip konkurencinga ir patikima mokėjimo ir taupymo priemonė.

Mūsų strateginiai su grynaisiais pinigais susiję tikslai

Kodėl grynieji pinigai svarbūs?

Nors žmonės vis dažniau naudojasi skaitmeninėmis mokėjimo priemonėmis, grynieji pinigai tebėra būtini ir atlieka svarbų vaidmenį. Tik šios formos pinigus gali turėti ir tiesiogiai naudoti bet kas. Naudojantis grynaisiais, užtikrinamas didesnis nepriklausomumas, privatumas ir socialinė įtrauktis ir kyla mažesnė kibernetinių nusikaltimų ir sukčiavimo rizika. Be to, kadangi grynuosius leidžia centriniai bankai, jie yra apsaugoti, kad neprarastų teisėtos mokėjimo priemonės statuso.

Sužinoti daugiau apie grynųjų pinigų vaidmenį

Kartu esame stipresni

Euras palengvina mums gyvenimą, nes jį turint paprasčiau dirbti, prekiauti, keliauti, studijuoti ir gyventi užsienyje. ECB siekia užtikrinti, kad ateityje euras dar labiau prisidėtų prie jūsų visų gerovės.

Pirmininkė Ch. Lagarde: kas yra euras

Kuo eurai naudingi Europos verslininkams?

Mažosios ir vidutinės įmonės yra euro zonos ekonomikos stuburas. Sužinokite, kuo bendroji valiuta naudinga verslininkams ir mažųjų įmonių savininkams.

Žiūrėti

Saugūs ir patvarūs banknotai

Investuojame į naujas technologijas, kad banknotai būtų saugesni ir atsparesni nusidėvėjimui. 2013–2019 m. į apyvartą išleidome antrosios serijos – serijos „Europa“ – banknotus, apsaugotus naujoviškomis apsaugos priemonėmis.

Patyrinėkite apsaugos priemones

Išleista jau visa serija „Europa“

Į apyvartą išleisti jau visi naujosios serijos – serijos „Europa“ – banknotai. Paskutinieji banknotai – 100 ir 200 eurų nominalų – apyvartoje pasirodė 2019 m. gegužės mėn. Naujieji banknotai yra patvaresni ir apsaugoti naujomis apsaugos priemonėmis.

Patyrinėti eurų banknotus 3D formatu
GRYNŲJŲ PINIGŲ SPECIALISTAMS
Esate profesionalus grynųjų pinigų tvarkytojas – komercinis bankas, pašto skyrius ar kita įstaiga?
DAUGIAU APIE EURĄ

Kitos su euru susijusios temos

Banknotų apyvarta

Atidžiai analizuojame eurų banknotų apyvartą ir paklausą. Taip užtikriname, kad visuomet galėtumėte laisvai gauti eurų banknotų.

Eurų banknotų ir monetų apyvartos statistika

Euro tarptautinis vaidmuo

Euras – viena svarbiausių pasaulio valiutų. Stebime euro naudojimą ne euro zonoje ir rengiame apie tai ataskaitas.

Skaityti mūsų naujausią ataskaitą
JŪS NE SPECIALISTAS? SKAITYKITE MŪSŲ PAAIŠKINIMĄ
SUŽINOKITE DAUGIAU
Kaip prisijungiama prie euro zonos?

Visi šios dalies puslapiai